PárBeszéd

Én tudok beszélni! Nem kell azt tanulni!

És el is éred azt, amit szeretnél? - Vizsgáld meg kommunikációd minőségét is!

Hogyan bánjak a nehéz emberekkel? Milyen vagyok, amikor konfliktusba kerülök?

Miért viselkedik úgy a másik ember? Vizsgáld meg párbeszédeitek mélységét!

Miért kell több egyenes és őszinte szó ahhoz, hogy megkapd, amit szeretnél?

HOGYAN TEREMTSEM meg a bizalmat?

S hogy milyen szintjei is vannak a kommunikációnak? Gary Smalley a könyvében öt kommunikációs szintet emleget, azzal a nem titkolt szándékkal, hogy szeretteink felé minél intimebb, közelibb kommunikációt alakíthassunk ki a kommunikációs szintek megismerésével.

A kommunikáció szintjei:

1. Az első szinten teljesen felszínes kommunikáció zajlik, csupa közhelyek. "Köszi, jól vagyunk. Igen, a család is. Minden rendben." Persze lehet, hogy nem így van, de olyan jó angolosan nem kívánunk egymással többet megosztani, vagy egyszerűen nem a kérdezőre tartozik.

2. A következő, második szinten már kiderül valami az életünkről, tényeket ismertetünk, de ennél többet nem árulunk el. "Vettem ma egy pulóvert, mert hidegre fordult az idő.", vagy "Ezek a keletiek már megint háborúznak egymással." Lehet, hogy beszélgetünk a kollégánkról, politikáról, vagy valaki másról, de csak könnyen hozzáférhető, egyszerű információkat osztunk meg.

3. A harmadik szint a véleményünk kifejezése. Ez az a szint, amelyig általában eljutnak a társas kapcsolatok, pedig még csak a kommunikációs spirál közepénél járunk. Elmondjuk, hogy mi tetszik, nem tetszik a másikban, vagy a világban. Megosztjuk az elvárásainkat, kifejezzük a szándékunkat a másikkal szemben, valamint kinyilvánítjuk az akaratunkat. A probléma az, hogy általában a vélemény nem magunkkal, hanem a másikkal kapcsolatos, és megjelennek a konfliktusok.

4. Itt már elérkezünk az intim kommunikációhoz, amelyre nem mindenki képes. A negyedik szinten megosztjuk egymással az érzelmeinket, és őszintén merünk azokról beszélni. Nem csak magunkban rágódunk azon, hogy kezd megváltozni közöttünk a viszony, hanem ki is fejezzük azt. Elmondjuk a másiknak, hogy szeretjük, de nem csak egy közhelyes módon valamiféle "szeretlek-sms-ben", hanem valódi érzelmeket tükrözve. Hiteles, helytálló információk hangzanak el a valós érzéseinkről.

5. A legmélyebb kommunikációs szint, amikor ki merjük fejezni a szükségleteinket. Nem csak azt mondjuk el, hogy hogyan érzünk, hanem azt is megfogalmazzuk, hogy mire lenne szükségünk. Ennek a nehézsége nem csak abban rejlik, hogy a másikkal hogyan tudunk kommunikálni, hanem abban is, hogy saját magunkkal mennyire tudunk őszinték lenni, és mennyire fordítunk időt a saját gondolataink tisztázására. Hiszen a szükségleteit csak az tudja kifejezni, aki tisztában van velük. Nagyon sok ember saját magának sem tudja (vagy meri) bevallani, hogy mire is lenne szüksége. Az pedig már a legintimebb szint, ha valaki ennek tudatában van, és képes is azt megosztani a másikkal.

Megtanulni nemet is mondani, nem rögtön rávágni, nem behódolni, win-win vagyis mindkét fél nyer kommunikációt tanulni nagyon modern dolog! Mondj igent magadra is , legyen építő véleményed, tanuld meg a nyílt kérdések erejét - út az egyenrangú, örömteli kapcsolatokhoz!

Ha még nincs párod, ugyanolyan hasznos!

Mert az, hogy milyen szinten vagyunk képesek kommunikálni, megmutatja, kik is vagyunk valójában. 

Bölcs döntésed:

LÁTOGASS MEG - Fehérváron

Rédling Márti** - kreatív EQ tréner, mindset mentor - Székesfehérvár

GYERE online VIDEOkonzultációkra! Kérd a meghívódat!

HÍVJ Engem bátran egy ingyenes  30 perces orientációs beszélgetésre!

20/450-52-88

Itt pedig exkluzív tartalmakat olvashatsz! 

A tanulás és a fejlődés kéz a kézben jár! - Jössz Te is?

Szeretnéd, hogy meghallgassalak? Lépnél egy magasabb szintre?

Csináljuk. Együtt. MOST.

Az oldalt a Webnode működteti
Készítsd el weboldaladat ingyen! Ez a weboldal a Webnode segítségével készült. Készítsd el a sajátodat ingyenesen még ma! Kezdd el